قصد خرید خودرو آلفارومئو 4C را دارم. لطفا کمی در مورد این خودرو توضیح دهید

به گزارش «اخبار خودرو»،آلفارومئو 4C خودرویی اسپرت و کوپه است که در سال 2013 توسط کمپانی آلفارومئو طراحی و درخط تولید این کمپانی قرار گرفت.
این خودرو کوپه اسپرت به‌دلیل طراحی خاص و ابعاد جمع‌وجور توانست نسبت به‌دیگر رقبای همکلاس خود موفق‌تر در بازار ظاهر شود. با توجه به ‌این‌که کمپانی آلفارومئو از تکنولوژی فراری در خودروهای خود استفاده می‌کند، بنابراین آلفارومئو 4C یکی از خودروهای اسپرت کوپه است که با تکنولوژی بالای فراری روانه بازار شده است.
یکی از موفقیت‌های مدل 4C پیشرانه و گیربکس با عملکرد بالای آن است. این خودرو اسپرت کوپه جمع‌وجور دارای یک موتور 1.7 لیتری مجهز به‌سیستم توربوشارژر است که با توجه به‌طراحی سیلندرها و نوع قرارگیری صحیح سوپاپ و تایمینگ آن می‌تواند 240 اسب‌بخار قدرت تولید کند که به‌لطف یک گیربکس با عملکرد بالای 6 سرعته دوئل کلاچ این خودرو اسپرت را در 4.5 ثانیه از حالت سکون به‌سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند.
این رکورد برای خودرویی با پیشرانه 4 سیلندر بی‌نظیر است. همچنین در بحث ایمنی، مهندسان فراری تمام تمرکز خود را روی سازه شاسی و بدنه خودرو گذاشتند تا بتوانند شاسی با عملکرد و انعطاف‌پذیری بالا طراحی کنند تا هنگام وارد شدن نیرو به‌سازه، سرنشینان داخل کابین با آسیب کمتری مواجه شوند.
شاسی این خودرو از آلیاژ آلومینیوم و کربن است تا ایمنی این خودرو را در کلاس خود افزایش دهد. اگرچه این خودرو به‌عنوان یکی از اسپرت‌های خاص بازار ایران معرفی می‌شود، اما آلفارومئو 4C به‌لحاظ خدمات پس از فروش و تامین قطعات درسطح کیفی بسیار پایینی قرار دارد. این خودرو در کشورمان با مشکلات عدیده‌ای در زمینه تامین قطعات و البته تعمیرکار کاربلد مواجه است.
همچنین باتوجه به‌شرایط سوختی کشور، این محصول از آلفارومئو که دارای پیشرانه قدرتمند چهارسیلندر توربوشارژ است، با خرابی‌های گسترده‌ای مواجه می‌شود. زیرا سوخت بنزین کشورمان با کمبود اکتان مواجه است و همین عامل سبب خرابی موتور و بخش پیشرانه این سوپراسپرت ایتالیایی می‌شود. در نظر داشته باشید که آلفارومئو 4C باتوجه به‌حساسیت پیشرانه و سایر بخش‌ها، به‌نگهداری بسیار ویژه‌ای نیاز دارد.منبع