چرا پیامک خلافی خودرو دریافت نمی‌شود؟

پیامک خلافی که از سمت سامانه راهور برای شماره موبایل مالکان خودرو ارسال می‌شود، شامل جزئیات زیر است:

بعد از انجام تخلف و ثبت جریمه توسط پلیس یا دوربین‌های هوشمند، پیامک خلافی برای شماره تلفن مالک خودرو ارسال می‌شود.. این پیامک خلافی برای تمام جرائم رانندگی زیر ارسال می‌شود. تفاوتی ندارد در طول رانندگی به چه شکلی قبض جریمه را دریافت کرده‌اید، شما باید بعد از مشاهده پیامک جریمه، نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

اگر بعد از فعال‌سازی شماره موبایل هنوز با مشکل «چرا پیامک جریمه را دریافت نمی‌کنم» مواجه هستید و پیامک جریمه برای شما ارسال نمی‌شود؛ یعنی برای اطلاع از مبلغ جریمه‌های رانندگی باید از سرویس استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک استفاده کنید.

· بدون نیاز به چندین رمز یک بار مصرف و تنها با داشتن یک رمز پویا، می‌توانید کلیه جرایم رانندگی را به صورت آنی تسویه کنید.

قبضینو امکان استفاده از خدمات دیگری مانند پیگیری نمره منفی گواهینامه، مدارک خودرو، استعلام و پرداخت عوارض آزادراه، طرح ترافیک، پارک‌ حاشیه‌ای و پلاک‌های فعال را نیز در اختیار تمام رانندگان قرار داده است. در این سامانه اینترنتی برای مشاهده مبلغ جرائم رانندگی به شناسه قبض و پرداخت پیامک خلافی نیاز ندارید. تنها با داشتن شماره پلاک و اطلاعات مالک خودرو می‌توانید لیست تمام جرائم رانندگی را با جزئیات کامل مشاهده کنید و نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام کنید.

· زمان شماره‌گذاری در مراکز تعویض پلاک نسبت به ثبت شماره موبایل خود اقدام نکرده‌اید.

· کلیه سوابق گذشته خود را به صورت یک‌جا مشاهده کنید.

· شناسه قبض و پرداخت

· زمان تعویض پلاک خودرو شماره تلفن ثابت خانه را به جای شماره تلفن همراه ثبت کرده‌اید.

· جریمه تسلیمی

اگر در زمان استعلام هر یک از سرویس‌ها با مشکلی روبرو شدید یا در خصوص نحوه پرداخت خلافی سوالی داشتید؛ می‌توانید سوالات و پیشنهادات خود را در انجمن قبضینو بپرسید یا از طریق یکی از راه‌های ارتباطی زیر با تیم پشتیبانی در تماس باشید.

· جریمه خودداری

آیدی تلگرام: @Ghabzino_CRMمنبع

· مبلغ خلافی

در غیر این صورت بهتر است نسبت به فعال‌سازی شماره تلفن همراه خود اقدام کنید.

ثبت شماره تلفن برای دریافت پیامک جریمه خودرو

اگر قصد دارید جزئیات جرائم رانندگی را مشاهده کنید، باید به شماره پلاک و اطلاعات مالک خودرو دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت با سرویس استعلام مجموع خلافی می‌توانید مبلغ کلی جرایم رانندگی را با وارد کردن شماره پلاک مشاهده کنید. برای صرفه‌جویی در وقت و زمان خود می‌توانید همین حالا از قبضینو برای پرداخت خلافی خودرو استفاده کنید تا در کنار مزیت پرداخت و تسویه آنی خلافی خودرو، از امکانات زیر نیز بهره‌مند شوید.

پیامک خلافی خودرو را دریافت کردید و حالا نمی‌دانید برای مشاهده و پرداخت آن باید چه کاری انجام دهید؟ دو روش زیر به شما کمک می‌کنند تا با داشتن شناسه قبض و پرداخت بتوانید مبلغ و تعداد خلافی را به صورت رایگان مشاهده کنید.

مشاهده و پرداخت خلافی خودرو با شناسه قبض و پرداخت در قبضینو

رشد و پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا بیشتر کارها به صورت اینترنتی و آنلاین انجام شوند. اما متاسفانه هیچ راه آنلاین و غیر حضوری برای ثبت شماره تلفن جدید و تغییر آن در سامانه راهور وجود ندارد. برای فعال‌سازی شماره تلفن جدید و تغییر شماره پیامک جریمه خودرو می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید.

· ثبت شماره موبایل یا ویرایش و تغییر مشخصات با مراجعه به مراکز تعویض پلاک

جریمه به خودی خود موضوع ناراحت‌کننده‌ای است. گاهی اوقات رانندگان به دلیل انجام تخلف، جریمه می‌شوند، اما نارضایتی افراد به این دلیل نیست. بلکه بر این باور هستند که اگر بعد از جریمه، پیامک خلافی برایشان ارسال شده بود؛ حالا نیاز نبود جریمه دو برابر شده را نیز پرداخت کنند. دلایل زیر باعث می‌شوند تا پیامک جریمه ارسال یا دریافت نشود:

استعلام جزئیات خلافی بدون نیاز به پیامک تخلف در سامانه قبضینو

قبضینو؛ راهکار جامع خدمات خودرو

تابه‌حال شده به این فکر کنید که کاش روش ساده‌تری برای مشاهده جزئیات جرایم رانندگی وجود داشت و می‌توانستید از آن استفاده کنید؟ یا جرائم به صورت آنی تسویه می‌شد و دیگر نیازی به سپری شدن 7 تا 10 روز کاری برای به‌روزرسانی سیستم پلیس راهور نداشتید؟ از روش‌های استعلام و پرداخت خلافی جریمه رانندگی خودرو و موتور می‌توانیم به سرویس استعلام جزئیات خلافی خودرو با شماره پلاک و پرداخت تجمیعی خلافی خودرو اشاره کنیم.

· فراموش کردید بعد از تعویض شماره موبایل، شماره تلفن جدید خود را ثبت کنید.

· ویرایش یا ثبت شماره موبایل با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس + ۱۰

· بعد از خرید خودرو، مراحل تعویض پلاک قانونی را به درستی انجام نداده‌اید.

“مالک خودرو به شماره ایران ۳۸ -……. ب ۱۱ به‌ علت تخلف تجاوز از سرعت مجاز (تا سی کیلومتر در ساعت) در تاریخ ۱۵/۰۵/۰۱ ۴۸:۰۷ و در محل پاسداران، مبلغ ۶۳۰.۰۰۰ ریال برای شما توسط دوربین‌های مکانیزه منظور گردید. شناسه قبض …….. و شناسه پرداخت …….. پلیس راهور ناجا”

چگونه خلافی پیامک شده را پرداخت کنیم؟

· لیست خلافی خودرو را به روز و با جزئیات کامل مشاهده کنید.

· محل وقوع جریمه

· جریمه دوبرگی

شماره پشتیبانی: 021-6299992

· ساعت و تاریخ

قبضینو (ghabzino.com) یکی از سامانه‌های اینترنتی است که امکان استعلام رایگان خلافی خودرو با شناسه قبض و پرداخت را در اختیار تمام رانندگان قرار داده است. برای پرداخت قبض خلافی تنها نیاز است شناسه قبض و پرداخت را به درستی وارد کنید. سپس بعد از مشاهده مبلغ خلافی و پرداخت، خواهید دید که تمام جرائم رانندگی به صورت رایگان و آنی پرداخت می‌شوند. به این ترتیب مبلغ جرائم رانندگی دو برابر نخواهند شد.

چگونه جرائم رانندگی را به صورت آنی تسویه کنیم؟

· تمام خلافی خودرو را به صورت اقساطی و پیش از توقیف خودرو پرداخت کنید.

همانطور که می‌دانید پیامک خلافی در اثر بی‌توجهی راننده به قوانین رانندگی مانند سرعت مجاز، نبستن کمربند ایمنی و سایر موارد ارسال می‌شود. تابه‌حال شده به این موضوع فکر کنید که «چرا گاهی پیامک جریمه خودرو برایتان ارسال نمی‌شود؟» یا «اگر پیامک خلافی اشتباه دریافت کردید باید چه کاری انجام دهید؟» برای رسیدن به پاسخ این سوالات پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

چرا پیامک خلافی خودرو دریافت نمی‌شود؟

· قبض جریمه دوربین

استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک در سامانه قبضینو

چه مدت زمان طول می‌کشد تا جریمه پیامک شده در سیستم پلیس ثبت شود و قابل پرداخت باشد؟

هر مالک خودرویی به محض جریمه شدن، پیامک خلافی را دریافت می‌کند. در واقع ثبت جریمه رانندگی در سامانه راهور به صورت آنی و در لحظه انجام می‌شود. برخلاف سایر جرائم، جریمه دوربین، به صورت آنی در سامانه راهور ثبت نمی‌شود. به همین دلیل در این شرایط معمولا پیامک جریمه ثبت‌شده توسط دوربین با تاخیر برای شما ارسال می‌شود.

چه جزئیاتی در پیامک خلافی درج شده است؟

متن پیامک جریمه خودرو نیز به شکل زیر برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

· گاهی اوقات هم برای ماشین‌های قدیمی پیامک ارسال نمی‌شود.

کدام جرائم به صورت پیامکی دریافت می‌شوند؟

· جریمه الصاقی

· نوع جریمه رانندگی

· رسید عدم خلافی را بعد از پرداخت جرائم رانندگی دریافت کنید