وقتی بهترین برند لپتاپ رقبا شیرین است

BackRub به زبان جاوا و پایتون (Python) نوشته شده و بر روی چندین کامپیوتر اولترا شرکت سان و پنتیومهای شرکت اینتل که لینوکس را اجرا میکنند، اجرا میشود. کافی است به این بات ژانر آهنگ و نام هنرمند و متن آهنگ را بدهید تا نمونهای از یک آهنگ جدید را از صفر تا صد برایتان تولید کند. حجم و تنوع زیاد دادههای موجود در کنار هزینهی پایین محاسبات و ذخیرهسازی دادهها باعث شده مدلهایی ساخته شوند تا از روی این دادهها، اطلاعات مفید استخراج شود. آنها دریافتند که این الگوریتم میتواند برای ساخت یک موتور جستجوی بهمراتب بهتر از موتور جستجوهای موجود استفاده شوند. بر اساس قرارداد سرگِی برین و لری پیج، این دو در گوگل سهم برابر دارند. این دو با هم یک مقاله با نام «تشریح یک موتور جستجوی وب اَبَرمتن بزرگمقیاس» نوشتند که به یکی از مقالات با بیشترین دانلود در تاریخ اینترنت آن زمان تبدیل شد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۷، صفحه مستندات سایت gym دیگر نگهداری نمیشود و به جای آن تمرکز روی صفحه گیت هاب gym قرار گرفتهاست. تنها عاملی اکنون برای افزایش پیج اتوریتی و دامین اتوریتی تاثیر گذار است ، دریافت پیوند های سالم و غیر اسپم ، برای سایت های با فعالیت استاندارد است که در طولانی مدت تاثیر گذار خواهد بود. پیج و برین گوگل را تا ۲۰۰۱ اداره کردند و در این سال اریک اشمیت را به عنوان قائممقام مدیرعامل و رئیس هیئتمدیره برگزیدند. حتی پای احساسات انسانی هم به ماشینها باز شد؛ ربات کیزمت (Kismet) که در دههی ۱۹۹۰ توسط سینتیا بریزیل (Cynthia Breazeal) در دانشگاه MIT ساخته شد، میتوانست احساسات را درک و حتی آنها را به نمایش بگذارد. پس از آن، آنها تصمیم گرفتند خوابگاه برین را هم مرکز برنامهنویسی کنند تا بتوانند طرحهای جدید موتور جستجو را بر روی وب آزمایش کنند. پایگاه دادهٔ اولیه بر روی سری II سان اولترا با ۲۸ گیگابایت دیسک نگه داشته میشود.

سرگِی برین، یکی دیگر از دانشجویان دکتری استنفورد، برای کار روی این پروژه با نام مستعار BackRub به پیج پیوست. همچنین مانند رهگیری پرتو، بازیهای زیادی فعلا از این ویژگی پشتیبانی نمیکنند اما این مورد هم یکی از آن دست مواردی است که با گذشت زمان گستردهتر میشود و روزی دیگر تمام بازیها از آن پشتیبانی میکنند. آنها با هم موتور جستجوگر گوگل را در ۱۹۹۸ بنا نهادند. برین و پیج، الگوریتم پیجرنک (PageRank) را با هدف تبدیل اطلاعات بَکلینک جمعآوریشدهٔ وبکرالر (خزندهٔ وب) BackRub به معیاری برای اهمیت یک صفحه وب، پیش نهادند. اسکات حسن و آلن استریمبرگ در این راستا معاملهٔ بزرگی کردند و به این صورت کمک شایانی به پیشبرد این پروژه داشتند. البته که کمتر کسی چنین هزینهای برای یک کیس میکند اما خرید این کیس برای افرادی که میلیونها دنبالکننده در یوتیوب یا توییچ دارند، کار خیلی غیرمعقولی هم نیست. «ویرایش x۶۴ ویندوز حرفهای» بر اساس ویندوز سرور ۲۰۰۳ طراحی شدهاست و پردازندههای AMD ۶۴ و نسخه توسعه یافته معماری IA-۳۲ اینتل را پشتیبانی میکند.