مدل تک‌محور بازار تجاری‌های ایران ازسوی آمیکو عرضه می‌شود

خط مشی گروه صنعتی آمیکو
آمیکو با تاسیس بیش از ۵۵ مرکز سرویس خدمات پس از فروش در اکثر استان‌های کشور و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دوره‌ای به آن‌ها توانسته است خدمات قابل توجهی را برای مشتریان خود ارائه کند. گارانتی محصولات این شرکت در حال حاضر برای مدل‌های دیزلی سه سال یا 200 هزار کیلومتر و برای مدل‌های بنزینی دو سال یا 40 هزار کیلومتر است.
آمیکو در اقدامی موثر درجهت ارتقای کیفیت محصولات و خدمات و به منظور افزایش سطح دانش و تخصص کارکنان و نمایندگی‌های خدمات پس از فروش اقدام به احداث مراکز آموزش کاربردی مجهز به امکانات و تجهیزت آموزشی و کمک‌آموزشی و ارائه آموزش‌های فنی در زمینه تعمیرات و نگهداری خودروها در مجموعه کرده است. گروه صنعتی آمیکو افتخار داشته با رعایت مستمر حقوق مصرف‌کننده، ارتقای روزانه کیفیت محصولات و مشتری‌مداری، برند خود را از به شیوه‌ای شایسته از سایر رقبا متمایز کند. این گروه با بهره‌گیری، حفظ و توسعه نیروی انسانی متخصص و کارآمد و توسعه دانش و نگاهی جامع به تکنولوژی روز خودروسازی در دنیا و رعایت قوانین و مقررات زیست‌محیطی و تکریم مشتریان و کارکنان در کنار توجه به رشد پایدار در بازارهای داخلی و خارجی تلاش دارد تا برند آمیکو را در سطح داخلی و بین‌المللی توسعه و ابقا کند.

۶۰ نقطه برای ارائه خدمات فروش و پس از فروش
شبکه خدمات پس از فروش موضوع دیگری بود که ترکی به آن اشاره کرد و گفت:‌ «برای اطمینان مشتریان هم از یک شبکه فروش و خدمات پس از فروش در کشور برخوردار هستیم. این نمایندگان بازوی آمیکو در ارائه خدمات پس از فروش و حداکثرسازی رضایت مشتریان هستند. سیاست‌ ما این بود که در کمیت شبکه پوشش حداکثری داشته باشیم و بتوانیم تمام نمایندگی‌ها را در کشور توزیع کنیم.» مدیرفروش آمیکو همچنین افزود: «درحال‌حاضر حدود ۶۰ نقطه ارائه خدمات فروش و پس از فروش و عرضه قطعه یدکی داریم که شامل ۴۱ نماینده فروش و خدمات پس از فروش، ۸ عاملیت فروش و ۸عاملیت فروش قطعه یدکی و یک عاملیت خدمات پس از فروش می‌شود. سیاست‌ شرکت هم افزایش و توسعه کمی شبکه است و به دنبال جذب نمایندگی برای تمامی نقاطی هستیم که از نظر ما نیاز به نمایندگی داریم. در سال جاری هم تعدادی نمایندگی اضافه کرده‌ایم. واحد خدمات پس از فروش شرکت هم از لحاظ کیفی برنامه‌های افزایش خدمات و افزایش رتبه نمایندگی‌ها را دنبال می‌کند که امیدواریم به ارائه خدمات بهترین به مشتریان و رضایت آن‌ها بینجامد.» وی در پایان با اشاره به امکان خرید اینترنتی محصولات این شرکت گفت: «در چند ماه گذشته فروش اینترنتی آمیکو را آغاز کردیم که با مراجعه به سایت شرکت این امکان برای مشتریان وجود دارد. همچنین طرح‌های فروش هم در سایت وجود دارد.»

محصول جدید آمیکو با موتور 400اسب‌بخاری
مدیر فروش آمیکو همچنین از عرضه محصول جدید این شرکت با قدرت 400اسب‌بخار خبر داد و اظهار کرد: «محصول جدید آمیکو که به‌زودی وارد بازار می‌شود، قوی‌ترین مدل تک‌محور بازار با موتور ۴۰۰اسب‌بخاری خواهد بود که مزیت خوبی را برای پیمایش جاده ایجاد می‌کند. این خودرو با کاربری فلزی عرضه خواهد شد.» وی با بیان این‌که قطعات خودروهایی که توسط این شرکت به فروش می‌رسد، کاملا موجود است و تعهد بدون تحویل خودرو نخواهیم داشت، تاکید کرد: «یکی از استراتژی‌های شرکت آمیکو در سال‌های فعالیت خود داشته، این است که هرگز سعی نکرده با هزینه مشتریان اقدام به سرمایه‌گذاری کند و همواره محصولی را به فروش گذاشته‌ایم که قطعات آن در کارخانه بوده است. این باعث خوشنامی شرکت و گروه صنعتی شده است. همچنین سعی می‌کنیم شرایط اقساطی را هم در کنار فروش نقدی این محصول در نظر بگیریم.» ترکی افزود: «برای این خودرو به دنبال کاربری‌های دیگری هم ازجمله جرثقیل، بالابر و بونکر آب و پمپ بتن و آتش‌نشانی و… هستیم.»

محصولات نام‌آشنای آمیکو
حمید ترکی، مدیر فروش آمیکو در همایش معرفی محصولات این شرکت با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم در عرصه عرضه خودروهای تجاری قابلیت‌های شرکت و محصولات را خدمت مشریان معرفی کنیم و بتوانیم در کنار هم کمکی به صنعت حمل‌ونقل کشور داشته باشیم، اظهار کرد: «یکی از خوشنام‌ترین محصولات گروهی صنعتی آمیکو کامیون ۴*۶ یا همان ۱۰چرخه ۲۶۳۱ است که از سال‌های قبل در دو نسخه باری و کمپرسی در بازار حمل‌ونقل کشور حضور داشته و در حال حاضر نیز محصول به روز این خانواده را در شرکت عرضه می‌کنیم.» وی تصریح کرد: «کامیون ۱9۲۹ محصول دیگر این شرکت است که در نسخه باری به‌زودی وارد چرخه حمل‌ونقل کشور خواهد شد. این محصول با توجه به ویژگی‌هایی که دارد که می‌تواند یکی از مطرح‌ترین محصولات باری برای مشتریان باشد.»
مدیر فروش آمیکو با اشاره به پیکاپ این شرکت، بیان کرد: «پیکاپ آسنا یکی دیگر از محصولاتی است که از سال ۹۷ وارد بازار کشور شده، این محصول یکی از مطرح‌ترین محصولاتی که در سگمنت پیکاپ کشور وجود دارد. نسخه جدید و بهبودیافته این محصول از سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.» ترکی در ادامه به معرفی محصول ۲۶۳۱ این شرکت پرداخت و درخصوص قیمت‌ آن گفت: «کامیون ۲۶۳۱ درحال‌حاضر با دو کاربری کمپرسی معدنی با قابلیت‌های کار در معدن وجود دارد و به‌زودی نسخه کمپرسی شهری آن هم عرضه خواهد شد. نسخه شهری مدلی سبک‌تر است که برای مصارف شهری و آنرود استفاده می‌شود. این کمپرسی معدن به همراه کاربری با قیمت ۳میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان عرضه می‌شود. زمان تحویل این خودروها ۳۰روز کاری است، اما باتوجه به محدودیت خودرو احتمال طولانی‌تر شدن این زمان وجود دارد. شرایط فروش اقساطی هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است.»
وی در رابطه با میکسر محصول ۲۶۳۱ نیز تصریح کرد: «کاربری دیگر این خودرو میکسر است که با قیمت ۴میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان به فروش می‌رسد. تحویل این خودرو هم تا ۹۰روز کاری در نظر گرفته شده است. این محصول درحال‌حاضر به‌صورت نقدی به فروش می‌رسد، اما درحال برنامه‌ریزی برای فروش اقساطی این محصول هم هستیم.» مدیر فروش شرکت آمیکو همچنین از عرضه محصول 2631 با کاربری آتش‌نشانی خبر داد و بیان کرد: «افزون بر این دو کاربری، امکان عرضه این خودرو در مدل آتش‌نشانی هم وجود دارد. این کاربری در شرکت آمیکو طراحی و تولید نمی‌شود اما در صورت تقاضا این محصول با کاربری آتش‌نشانی هم عرضه می‌شود.» ترکی درخصوص شرایط فروش این محصول نیز گفت: «علاوه‌بر فروش نقدی کامیون کمپرسی این شرایط را داریم که ۵۰درصد معادل یک‌میلیارد و ۹۲۵میلیون تومان به‌صورت اقساط و مابقی آن رابه صورت اقساط ۱۲ماهه (هر ماه ۱۸۳میلیون تومان) دریافت می‌کنیم.»

به گزارش «اخبار خودرو»،نخستین همایش شناخت ظرفیت‌های همکاری شرکت‌های معدنی، صنایع وابسته به معادن، شرکت‌های حمل‌ونقل و گروه صنعتی آمیکو با هدف معرفی توانمندی‌های آمیکو و اعلام نیازمندی‌های صنایع معدن و حمل‌ونقل در بخش خودروهای سنگین و پیکاپ با حضور مدیران معادن و صنایع وابسته و فعالان صنعت حمل‌ونقل با همراهی انجمن‌های فولادی و حمل‌ونقل و اصحاب رسانه برگزار شد. در این همایش ضمن معرفی محصولات آمیکو امکان بازدید از محصولات جدید و بهره‌مندی از طرح فروش ویژه همایش نیز فراهم شد. این همایش در روز یکشنبه 29 آبان1401 در سالن همایش بین‌الملل هتل المپیک برگزار شد.

برنامه بهبود برای نسخه جدید پیکاپ آسنا
ترکی در ادامه در مورد محصول آسنا نیز تاکید کرد: «آسنا نیز یکی از پیکاپ‌هایی است که برای آفرودسواران و آشنایان صنعت پیکاپ کشور نامی آشناست. این خودرو از لحاظ ابعاد و کابین بزرگ‌ترین کابین را دارد و سواری بسیار خوبی دارد و خشکی بسیاری از پیکاپ‌های موجود در بازار را ندارد. سواری آن به‌راحتی یک سدان نیست، اما هم‌پای یک SUV می‌توان از آن برای تردد جاده‌ای استفاده کرد. بر این اساس، شرکت تصمیم گرفته بهبودی را در نسخه جدید این خودرو انجام دهد. در گام نخست ظاهر خودرو با تغییرات جزئی انجام شده، اما اتاق تغییرات اساسی نداشته است. »
وی افزود: «موتور 4K22 یکی‌از به‌روزترین موتورهای میتسوبیشی است که با قدرت بالاتر از ۲۱۰اسب‌بخار و گشتاور ۳۲۰نیوتون‌متر قدرتو شتاب خوبی را به خودرو می‌دهد و عملکرد آن را در حرکت بی‌نظیر می‌کند. از لحاظ تزئینات داخلی هم سعی کرده‌ایم مدل به‌روزتری عرضه کنیم که فروش این مدل هم به‌زودی آغاز خواهد شد.»

معرفی سه محصول ۲۶ تن، ۱۹ تن وپیکاپ شرکت آمیکو
محصول ۲۶ تن شرکت آمیکو با تغییراتی جهت افزایش تناژ و بازدهی بیشتر در موتور خودرو، همراه بوده است. وزن خالص این خودرو ۱۰ تن است. موتور این خودرو به‌روزشده با قدرت ۴۰۰اسب‌بخار است. گشتاور این خودرو ۱۹۲۰نیوتون‌متر است. این موتور که از استاندارد آلایندگی یورو۵ به همراه eev برخوردار است، این امکان را دارد که آلایندگی یورو۶ را هم کسب کند. گیربکس این خودرو هم برای افزایش قدرت موتور همسان‌سازی شده است و درحال‌حاضر از یک گیربکس ۱۲ مرحله روی آن استفاده شده و با توجه به بازده حداکثری این موتور از ضرایب‌دنده بزرگ استفاده می‌شود. اکسل این خودرو ۱۶ تن در هر محور در نظر گرفته شده است و این محصول امکان ۲۶ تن بار را دارد. با ترکیب این موتور، گیربکس و شاسی می‌توان تناژ را بالا برد. آمیکو در نظر دارد محصول ۱۹۲۹ را هم به بازار عرضه کند. این محصول در واقع ۱۹تن است و به‌صورت باری به مشتریان عرضه خواهد شد. وزن خالص این خودرو ۹تن خواهد بود. این محصول از موتور مشابه ۲۶۳۱ استفاده می‌کند که توان موتوری معادل ۴۰۰اسب‌بخار را دارد. موتور این دو محصول مشابه هستند و در این محصول بیشتر قدرت موردنظر مهندسی بوده است. ضرایب دنده این خودرو به‌گونه‌ای است که گشتاور را به بهترین حالت افزایش می‌دهد. اکسل این خودرو هم ۱۶ تن تک است. آن‌چه این محصولات را از رقبا متمایز می‌کند، این است که فراتر از ۲۶ و ۱۹ تن در سگمنت خود، قابلیت حمل بار دارند. پیکاپ آسنا هم ارتقای کلی پیدا کرده است. وزن این محصول ۱۹۵۰ کیلو است. ابعاد و ظاهر این خودرو با مدل قبل چندان متفاوت نیست، اما پیشرانه آن بهبود پیدا کرده و یک موتور توربوی ۴ سیلندر روی آن تعبیه شده است. این موتور که نسبتا به‌روز است از تکنولوژی mivec میتسوبیشی استفاده می‌کند. این موتور توان ۲۰۰اسب‌بخاری است و گشتاور ۳۲۰ نیوتون‌متری دارد. این خودرو از استاندارد یورو۵ بهره می‌برد و امکان ارتقا هم دارد. علاوه بر موتور گیربکس این خودرو هم ارتقا پیدا کرده است و درحال‌حاضر از یک گیربکس شش‌سرعته بهره می‌برد. این خودرو جزو معدود پیکاپ‌های داخلی است که استانداردهای ۸۵گانه را پاس می‌کند.منبع

گارانتی در خودروهای دیزلی آمیکو تا 200هزار کیلومتر
گروه صنعتی آمیکو فعالیت صنعتی تولیدی خود را از سال ۱۳۶۸ با تاسیس شرکت صنعتی آذرموتور با علامت اختصاری آمیکو در منطقه جلفا آغاز کرد. ارس‌خودرودیزل بزرگ‌ترین شرکت تولیدی گروه آمیکو با استفاده از نیروی انسانی متخصص و متعهد و برخورداری از تکنولوژی روز دنیا در حوزه تولید و مونتاژ خودرو قادر به تولید انواع خودروهای تجاری و سواری است. این شرکت توانسته با استفاده از قطعات و تکنولوژی برترین برندهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی و کسب گواهینامه‌های استاندارد ایمنی آلایندگی محصولات دیزلی برای محصولات دوگانه‌سوز یعنی بنزین و گاز از موسسات بین‌المللی TUV و سازمان محیط‌زیست ایران محصولات خود را از لحاظ کیفی، ایمنی و آلایندگی در ردیف خودروهای معتبر اروپایی قرار دهند. آمیکو علاوه‌بر دریافت علامت استاندارد ایران و ثبت آن برای تمام محصولات خود آزمایشگاه‌هایی مجهز و پیشرفته‌ای ایجاد کرده که قادر به آزمایش محصولات، تست کیفیت و اطمینان از مطابقت با استانداردهای روز دنیاست.