قیمت انواع شیرآلات صنعتی خرید + مشخصات فنی️ پایپینو | kasrasaran

قیمت انواع شیرآلات صنعتی خرید + مشخصات فنی️ پایپینو | kasrasaran

از شیر‌های پروانه‌ای به طور معمول در مواردی که نیاز به انحصار و جداسازی جریان، و یا متوقف کردن جریان مایعات یا گاز‌ها است، استفاده می‌شود. این نوع شیرها در فرآیند‌هایی که در آن‌ها از لوله‌هایی با دیامترهای بزرگ استفاده می‌شود، عملکردی عالی دارند. شیر‌های پروانه‌ای برای استفاده در سیستم دوغاب، برودتی و آب‌کاری خلا نیز مناسب هستند.

  • خرید ولوهای پروانه‌ای در فرآیند شما می‌تواند هزینۀ تعمیر و نگهداری را کاهش، میزان دقت در تنظیم جریان سیال را افزایش، و میزان ریسک نشت سیال را تا حد امکان کاهش دهد.
  • این شیرها دارای یک بدنه کروی شکل هستن که جهت کنترل جریان در صنایع مختلف و در خطوط لوله مانند لوله استیل 304 مورد استفاده قرار می گیرند.
  • یکی دیگر از شیرآلات صنعتی، گلوب ولو برای توقف، راه اندازی و تنظیم جریان سیال استفاده می شود.
  • اما استفاده از شیرها به فضای خانه محدود نمی‌شود و طیف گسترده‌ای دارد.
  • این شیر دارای دوتیغه بوده و با چرخش آن ها، جریان سیال را ایجاد، مسدود یا کنترل می کند.

حلقه‌های بسته بندی شده درون جعبه بسته بندی سیال پروسه را درزبندی می‌کند و به میله شیر اجازه می‎دهد با حداقل اصطکاک حرکت کند. برای آببند کردن و جلوگیری از ورود گرد و غبار به شیر از پکینگ مابین استم و درپوش استفاده می شود. گسکت های آب بندی در قسمت های دیگر مانند بین درپوش و بدنه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. محل اتصال ولو که قسمتی از بدنه آن می باشد به صورت فلنجی (Flange)، رزوه ای (Threaded) یا جوشی (Butt Welded Or Socket Welded) ساخته می شود. در شیر کروی 90 درجه ای، ورود و خروج شیر دارای زاویه 90 درجه ای می باشد.

شیر های کارتریجی

یکی دیگر از روش های طبقه بندی شیرآلات صنعتی، دسته بندی آنها براساس درجه بندی فشار و دما است. این شیر برای سیستم هایی که با افت فشار رو به رو هستند مناسب میباشد زیرا میتواند در زمان افت فشار، فشار سیال را به میزان تعیین شده از قبل برساند. کاربرد اصلی شیر های اطمینان برای صنایعی که در باید فشار زیادی را تحمل کنند و با سیالات و گاز وهوادرتماس اند میباشد. این شیر برای آن که در زمان خرابی دستگاه های کنترلی سیستم به هم نریزد نصب میشود تا در زمان خرابی این دستگاه ها بخار موجود را خارج کند و سیستم را به سطح اطمینان برساند. شیر های اطمینان در انواع شیر اطمینان با فنر ،  شیر اطمینان وزنه ای و شیرهای اطمینان با فنر و این مقاله را بخوانید دیاگرام موجود میباشند. عمل قطع و وصل و تنظیم جریان سیال با حرکت خطی و عمودی دیسک انجام می‌شود.

بهترین شیرآلات صنعتی

شیر های خودکار یا اتوماتیک انواع مختلفی دارند که شیر های هیدرولیکی، شیرآلات سلنوئیدی و شیرآلات با اکچیتور برقی و پنوماتیک از انواع این شیرآلات میباشند. این قطعه میتواند نیروزی وارد شده از عملگر را به مجرابند منتقل کند. استم از قسمت بالایی به عملگر نصب میشود که اتصال آن به وسیله خار یا به صورت رزوه ای میباشد و از قسمت پایین به مجرابند با روش های مختلف پرس و جوش متصل میگردد. شیرآلات از اجرای زیادی تشکیل شده اند که هر قسمت از ساختار شیر برای برعهده گرفتن وظیفه ای تعبیه شده است.

شیرآلات صنعتی چیست و آشنایی با انواع ولو

از شیر‌های اطمینان در آتش‌نشانی‌ها، ساختمان‌های بلند، برج‌های آب، سیستم آب آشامیدنی و مخازن آب استفاده می‌شود. به طور کلی اگر شیر آب زیاد کثیف نیست برای برق انداختن آن می توانید از مخلوط آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید. سپس با یک دستمال تمیز آن را به خوبی خشک کنید تا جای لکه های آب بر روی شیر باقی نماند. شرکت آهن ملل تامین کننده آهن آلات پروژه های عمرانی شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. این شرکت ارائه کننده انواع محصولات فولادی با بهترین قیمت در بازار آهن ایران است. ارسال سریع سفارشات به سراسر کشور در کوتاه ترین زمان از جمله خدمات برجسته آهن ملل می باشد.