تثبیت قیمت خارجی‌های پریمیوم و لوکس تا چه زمانی ادامه می‌یابد؟

به گزارش «اخبار خودرو»،بازار خودروهای داخلی و چینی در آخرین روز هفته گذشته هم‌زمان با افزایش نرخ ارز با کاهش قیمت در بیشتر مدل‌ها همراه بود.
درواقع افت بهای خودروهای داخلی و چینی در بازار هفته گذشته موج جدیدی از تغییرات را با خود به‌همراه داشت و به‌واسطه آن خودروهای داخلی با کاهش قیمت محسوسی در روز پایانی هفته گذشته خرید و فروش شدند.
خودروهای چینی نیز در آخرین روز هفته هم‌سو با مدل‌های داخلی، با روند نزولی قیمت مواجه شدند.
خارجی‌های پریمیوم و لوکس نیز در پروسه زمانی یادشده به‌لحاظ قیمت روند ثابتی داشتند و تنها یک مدل خودرو با کاهش قیمت همراه بود و مابقی از ثبات بها در بازار برخوردار بودند. در بازار آخرین روز هفته گذشته، خودروهای داخلی علاوه‌بر ثبات قیمت، اغلب افت بهای محسوس یک تا 3 میلیون‌تومانی را تجربه کردند و این روند درمورد خودروهای چینی نیز تا حد زیادی صادق بود.
در این میان 6 مدل خودرو چینی در بازار با تغییرات قیمت جزئی همراه بودند.
جایی که بهای جک J4 با 2 میلیون‌تومان کاهش به 505 میلیون‌تومان، جک S3 با 3 میلیون‌تومان کاهش به 752 میلیون‌تومان، دیگنیتی با 2 میلیون‌تومان کاهش به‌یک‌میلیارد و 235 میلیون‌تومان، فیدلیتی 5 نفره با 2 میلیون‌تومان کاهش به‌یک‌میلیارد و 168 میلیون‌تومان، هایما S5 جدید با 2 میلیون‌تومان کاهش به 833 میلیون‌تومان و هایما S7 پلاس با 2 میلیون‌تومان کاهش به 978 میلیون‌تومان رسید.
همچنین به‌رغم افزایش نسبی نرخ ارز، اغلب مدل‌ها در بازار خودروهای خارجی پریمیوم نیز در روز پایانی هفته گذشته ثبات قیمت را تجربه کردند و در این میان می‌توان تنها به‌یک مدل خودرو اشاره کرد که با کاهش قیمت روبه‌رو شد و آن سیتروئن C3 است که با افت بهای 5 میلیون‌تومانی در بازار روند ثبات قیمت پریمیوم‌ها را برهم زد.
بازار خودروهای لوکس نیز همچنان با ثبات قیمت همراه بود و این سوال را مطرح کرد که تثبیت قیمت خارجی‌های لوکس و پریمیوم تا کجا ادامه خواهد داشت؟
درنهایت همان‌طور که به‌آن اشاره شد، قیمت خودرو در آخرین روز هفته گذشته برخلاف نرخ ارز که روند صعودی داشت، کاهشی بود و این درحالی است که در پروسه زمانی یادشده بازار ارز با نرخ 30 هزار و 250 تومان کار خود را آغاز کرد و درحالی که 30 هزار و 240 تومان به‌عنوان کمترین مقدار بهای ارز در این روز به‌ثبت رسید، درنهایت در ساعت‌های پایانی روز پرونده دلار با قیمت 30 هزار و 250 تومان بسته شد.
درنهایت می‌توان گفت هر روز درحالی با این روند مواجهیم که آثار آن روی قیمت انواع خودرو در ساعات اولیه روز بعد به‌خوبی قابل مشاهده است.منبع