برندسازی پرشیاخودرو برای پیشروی در جاده موفقیت

ما اواخر سال 1400 شاهد راه‌اندازی شعبه جدید پرشیا بوتیک بودیم؛ درمورد ایده راه‌اندازی «پرشیا بوتیک» توضیح دهید؟

شرکت پرشیاخودرو درادامه توسعه فعالیت‌های خود شعبه جدید «پرشیا بوتیک» را در مرکز خرید بزرگ ایران‌مال راه‌اندازی کرد و این شرکت به‌عنوان تنها ارائه‌دهنده خدمات فروش و پس از فروش ب‌ام‌و و مینی در ایران، به‌دنبال برنامه‌های خود برای توسعه و ارتقای جایگاه برند پرشیاخودرو در بازار ایران، شعبه «پرشیا بوتیک» را در مرکز خرید ایران‌مال تهران افتتاح کرد.

«پرشیا بوتیک» مجموعه‌ای از امکاناتی است که مالکان و علاقه‌مندان برندهای ب‌ام‌و و مینی برای خود و خودروهایشان به‌آن نیاز دارند و در طراحی آن تلاش شده تمام امکانات در زیر یک سقف دراختیار علاقه‌مندان به‌برندهای ب‌ام‌و و مینی قرار گیرد. «پرشیا بوتیک» محلی برای مشتاقان و علاقه‌مندان خودرو به‌ویژه برند ب‌ام‌و و مینی است تا در یک محیط دوستانه و در فضایی اختصاصی، زمانی را در کنار یکدیگر بگذرانند.

فروش اکسسوری و لایف‌استایل اورجینال برند ب‌ام‌و و مینی مانند دوچرخه‌های ب‌ام‌و در تیراژ محدود (پدالی و برقی)، فروش رینگ و لاستیک‌های استاندارد و مورد تایید برند آلمانی و ارائه سرویس و خدمات تیونینگ و فروش اکتان بوستر و ادتیو بنزین بخشی از امکاناتی است که در «پرشیا خودرو بوتیک» در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

همچنین علاقه‌مندان به‌برند پرشیا خودرو می‌توانند از محصولات اختصاصی اکسسوری و لایف‌استایل این شرکت با برند «پرشیاتو» در محل پرشیا بوتیک بازدید کرده و خرید کنند. علاوه‌بر این‌ها، امکانات پذیرایی VIP از تمام حاضرین در «پرشیا بوتیک» نیز فراهم شده است.

در مورد جایگاه فعلی پرشیاخودرو در صنعت‌خودرو برای ما بگویید. به‌نظر شما در حال حاضر این شرکت دارای چه‌جایگاهی است؟

همان‌طور که اطلاع دارید مجموعه پرشیا خودرو درهفدهمین سال فعالیت خود قرار دارد. این مجموعه در مدت‌زمان فعالیتش به‌عنوان یکی از معتبرترین برندهای صنعت‌خودرو کشور شناخته شده و تنها ارائه‌دهنده فروش و خدمات پس از فروش ب‌ام‌و و مینی در ایران، از زمان تاسیس تاکنون به‌شمار می‌رود و همواره در تلاش بوده که با ارائه خدمات باکیفیت و شایسته مشتریان، تجربه پریمیوم و لذت‌بخشی را برای مشتریان رقم بزند.

رعایت استانداردهای شرکت مادر BMW یکی از مهم‌ترین اصول مجموعه پرشیاخودرو و سرلوحه فعالیت‌های مجموعه بوده است. ارائه خدمات باکیفیت و متنوع و همچنین تلاش برای ارتقا در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان از عوامل پیشرفت پرشیاخودرو در بازار فعلی است.

پرشیا خودرو با گسترش فعالیت‌های خود در بخش‌های مختلف و افزایش سبد محصولات، سعی دارد تمام نیازهای علاقه‌مندان و مشتریان را پوشش دهد. در بخش خودرو ارائه خدمات در حوزه فروش دو برند مطرح جهانی خودرو یعنی ب‌ام‌و و مینی از فعالیت‌های اصلی مجموعه است و پرشیاخودرو در این حوزه به‌عنوان مرجع اصلی شناخته شده و مورد پذیرش قرار دارد. همچنین دربخش ارائه خدمات پس از فروش خودروهای ب‌ام‌و و مینی که لازمه و تکمیل‌کننده فعالیت فروش خودرو است نیز نام و خدمات باکیفیت و اورجینال پرشیاخودرو در بازار کشور حرف اول را می‌زند.

در این مدت پرشیاخودرو برند قطعات خود را به‌بازار لوازم‌یدکی معرفی کرد؛ از فلسفه رونمایی برند پرشیا ساین بگویید؟

گسترش فعالیت‌های پرشیا خودرو با معرفی زیربرند پرشیا ساین در سال 1399 وارد مرحله جدیدی شد. پرشیاخودرو که به‌طیف متنوعی از خودروهای ب‌ام‌و در ایران سرویس می‌دهد، به‌تازگی برندی به‌نام پرشیا ساین Persia Sign را رونمایی کرده است. این برند گزینه‌های متنوعی را پیش روی متقاضیان خدمات و قطعات برند ب‌ام‌و و مینی قرار می‌دهد. همانند قطعات یدکی BMW Group، محصولات و قطعات پرشیا ساین نیز برای گستره خودروهای تحت‌پوشش پرشیاخودرو درسطح کشور تامین و عرضه می‌شود.

درتمام برندهای خودرویی با بالارفتن سن خودرو، نسبت هزینه تعمیرات به‌ارزش خودرو برای مشتریان مهم خواهد شد. درواقع با پایین آمدن ارزش خودرو هزینه نگهداری معنای بیشتری برای مشتریان پیدا می‌کند که منتج به‌جست‌وجوی ایشان برای قطعات و خدمات ارزان‌تر در بازار قطعات می‌شود. بنابراین مشتریان نیاز به‌وجود گزینه‌های مختلف قطعات باقیمت‌های پایین‌تر دارند.

پرشیاخودرو برای پاسخ‌گویی به‌نیاز مشتریانی که تمایل به‌انتخاب با رویکرد کاهش هزینه‌های نگهداری را دارند، طرح پرشیا ساین را راه‌اندازی کرده که در آن پرشیاخودرو مطابق با درخواست مشتری از قطعات، ادتیوها و روغن با برند پرشیا ساین باکیفیت منطبق بر استانداردهای BMW Groupبا قیمت مناسب‌تر استفاده می‌کند.

مجموعه بزرگ پرشیاخودرو طی سال‌های گذشته با فعالیت گسترده و حضور دائمی در صنعت‌خودرو کشور جدیت خود را برای ادامه این راه ‌نشان داده است. درشرایط حال حاضر و حضور کم‌رنگ برندهای مطرح بین‌المللی در کشور، معرفی برند پرشیاساین در زمینه ارائه قطعات و روغن‌های باکیفیت خودرو از اقدامات این شرکت برای گسترش فعالیت‌ها و کمک به‌ارتقای سطح کیفی این حوزه بوده است. رونمایی از برند پرشیاتو با هدف ارائه محصول باکیفیت و شایسته مصرف‌کننده ایرانی در حوزه اکسسوری و لایف‌استایل کشور از دیگر اقدامات پرشیاخودرو برای افزایش اشتغال‌زایی، ارتقای سبد محصولات و حضور پررنگ در این حوزه است.

با توجه به‌وضعیت فعلی صنعت‌خودرو کشور، پرشیا خودرو چگونه توانسته است بر چالش‌های موجود فائق بیاید؟

درشرایط فعلی که بسیاری از مجموعه‌های واردکننده خودرو به‌دلیل مشکلات مختلف اعم از وضع تحریم‌های سخت و ممنوعیت واردات خودرو فعالیت خود را متوقف کرده یا به‌کمترین سطح ممکن رسانده‌اند، مجموعه پرشیاخودرو نه‌تنها فعالیت خود را کاهش نداده، بلکه زیرمجموعه‌های خود را گسترش داده است. پیرو گسترش فعالیت‌های مجموعه، یکی از دستاوردهای پرشیاخودرو، جذب پرسنل متخصص و موفق درتمام سطوح است. پرسنل پرشیاخودرو مجموعه‌ای از بهترین نیروهای حال حاضر حوزه صنعت‌خودرو هستند و سابقه درخشان و حضور آن‌ها در سطوح مختلف مدیریتی درشرکت‌های داخل و خارج از کشور موید این موضوع است. ما به‌این موضوع مفتخریم که فضای فعالیت در پرشیاخودرو به‌گونه‌ای است که پرسنل و مدیران مسیر کاری خود را با پیشرفت طی کرده و در بزرگ‌ترین جایگاه‌های رفیع مدیریتی داخل و خارج از پرشیاخودرو درسطوح داخلی و بین‌المللی به‌فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بسته‌ شدن واردات خودرو چه‌تاثیری بر فعالیت پرشیاخودرو داشته است؟

در زمان بسته‌شدن واردات خودرو مجموعه پرشیاخودرو برای حفظ و گسترش فعالیت‌ها، کسب‌وکار خودروهای کارکرده را راه‌اندازی کرد. با توجه ‌به‌وارد نشدن‌ مدل‌های جدید خودرو به بازار و نیاز بازار برای داشتن یک مرجع معتبر و قابل‌ اعتماد درحوزه خودروهای کارکرده ب‌ام‌و و مینی، شرکت پرشیاخودرو با الگوبرداری از برند مادر BMW که از مدرن‌ترین سیستم‌های خریدوفروش خودروهای کارکرده است، این بخش را به‌مجموعه کسب‌وکارهای خود افزود. خوشبختانه درحال حاضر گواهی‌های کارشناسی اصالت فنی خودرو صادرشده توسط این مجموعه به‌عنوان یک ارزش ‌افزوده و لازمه هر معامله در بازار خریدوفروش خودروهای کارکرده و نو ب‌ام‌و و مینی است. این موضوع درمورد تمام شهرها و نمایندگی‌های مجاز ما درسطح کشور نیز صادق است.

اعتبار گواهینامه‌های پرشیاخودرو به‌گونه‌ای است که در دو طرف معامله خرید یا فروش انجام آن را منوط به‌صدور گواهی اصالت از سوی پرشیاخودرو به‌عنوان تنها مرجع و ارائه‌دهنده خدمات فروش و پس از فروش ب‌ام‌و و مینی می‌کنند.

به‌دست‌آوردن این اعتماد ارزشمند یکی از دستاوردها و افتخارات مجموعه است. درکنار ارائه گواهینامه‌های اصالت فنی و حقوقی، درصورت وجود شرایط لازم درخودرو مورد نظر، با صرف هزینه امکان ارائه گارانتی و بسته‌های BSI برای خودروها وجود دارد که این موضوع نیز ارزش‌ افزوده فراوانی برای مالک خودرو به‌همراه دارد. بنابراین عملا اگرچه کسب‌وکار خودروهای نو برای بازیگران این صنعت و پرشیاخودرو متوقف شده اما پرشیاخودرو در این مدت، کلیه کسب‌وکارهای مکمل خودرویی از جمله خودرو کارکرده، اکسسوری و لایف استایل، خودرو کلاسیک، خدمات تیونینگ و … را راه‌اندازی کرده و تداوم بخشیده است.

درمورد معرفی برند «پرشیاتو» در حوزه اکسسوری و لایف‌استایل توضیح دهید؟

باتوجه‌ به‌نیاز بازار درحوزه اکسسوری و لایف‌استایل، پرشیاخودرو در تلاش برای ارائه محصول باکیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی و تکمیل سبد محصولات، اقدام به‌رونمایی از برند «پرشیاتو» کرد. این محصولات شامل انواع اکسسوری شخصی، پوشاک و محصولات اکسسوری خودرویی است و در تولید محصولات پرشیاتو از بهترین مواداولیه موجود و بهترین طراحان استفاده شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این محصولات را از نمایندگی‌های معتبر پرشیاخودرو در سراسر کشور و همچنین پرشیابوتیک واقع در ایران‌مال تهیه کنند.منبع

به گزارش «اخبار خودرو»،شرکت‌ پرشیاخودرو یکی از شرکت‌های باسابقه درخشان درحوزه واردات خودرو است و طی سال‌های اخیر واردات خودرو ممنوع بوده و بسیاری از شرکت‌های این بخش به‌صورت نیمه‌تعطیل یا تعطیل درآمده‌اند. این درحالی است که فعالیت پرشیاخودرو درهفدهمین سال خود نه‌تنها پس از ممنوعیت واردات خودرو متوقف نشده بلکه این شرکت با نوآوری توانسته بخش‌های مختلف دیگری از حوزه مرتبط با خودرو را فعال کند. این شرکت درسال‌های اخیر برندهای مختلفی درحوزه قطعات، لایف‌استایل، اکسسوری و… به‌وجود آورده است و به‌مدد حضور مدیران حرفه‌ای به‌مسیر خود به‌شکل درستی ادامه داده و احتمالا از این شرکت در سال‌های آینده برنامه‌های جدیدتری خواهیم دید. درهمین زمینه با شبنم رفیع‌نژاد، مدیربازاریابی شرکت پرشیاخودرو به گفت‌وگو پرداختیم. وی در این گفت‌وگو به‌بیان راه‌حل‌ها و نوآوری‌هایی که پرشیاخودرو برای ادامه فعالیت در دوران ممنوعیت واردات خودرو انجام داده پرداخته است.

باتوجه‌ به‌سگمنت مشتریان برند BMW در ایران، پرشیاخودرو چگونه سطح خواسته‌های مشتریان خود را در این بخش برآورده می‌کند؟

پرشیاخودرو همواره طی سال‌ها فعالیت‌ به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات شرکت معتبر و بین‌المللی ب‌ام‌و آلمان، رعایت استانداردهای بین‌المللی این مجموعه را به‌عنوان شرکت مادر، از اصول تخطی‌ناپذیر خود قرار داده و این قوانین همواره رعایت شده است. با توجه ‌به‌قوانین سخت‌گیرانه BMW دربحث کنترل کیفی و ارائه خدمات براساس دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط این کمپانی، شرکت پرشیاخودرو با رعایت ضوابط فوق و تلاش مضاعف همکاران در سال‌های اخیر، در ارزیابی‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) موفق به‌کسب رتبه‌های نخست درحوزه «ارزیابی سیستم خدمات پس از فروش» شده است.

پاسخ‌گویی مناسب در کمترین زمان ممکن به‌مشتری از عواملی است که به‌تجربه بهتر مشتری در ارتباط با شرکت و دریافت خدمات مورد نیاز کمک شایانی می‌کند. پرشیاخودرو پیرو سیاست‌های داخلی و باهدف افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی مشتریان، از تمام امکانات استفاده کرده تا شبکه نمایندگان خود را تقویت کند و ارتقا بخشد. در این راستا شرکت با توجه به‌نیازمندی‌های موجود درمناطق مختلف درسطح کشور، وضعیت نمایندگی‌ها را به‌لحاظ کیفی و کمی ارتقا داده است. تیم نظارتی پرشیاخودرو ضمن رصد عملکرد شبکه نمایندگان دربخش فروش و خدمات پس از فروش، سازوکار لازم را برای بهبود عملکرد نمایندگان کنونی و درصورت نیاز افتتاح نمایندگی جدید برای پوشش هرچه بهتر فراهم کرده است.

از برنامه‌های مستمر پرشیا خودرو برای حفظ و بهبود ارتباط با مشتریان و مشتری‌مداری، برگزاری جلسات صدای مشتری به‌صورت دوره‌ای است. در این جلسات که با حضور مدیران ارشد مجموعه و جمعی از مشتریان مجموعه برگزار می‌شود، مشتریان نقطه‌نظرات، خواسته‌ها و نیازهای خود را بدون واسطه به‌گوش مدیریت ارشد مجموعه می‌رسانند. در ادامه گزارش جامعی از این جلسات برای بررسی و مشخص کردن اقدامات اصلاحی تقدیم هیات‌مدیره می‌شود. اقدامات اصلاحی مصوب برای مشخص‌ شدن سازوکار و مهلت اجرا درکارگروه‌های مختلف بررسی و پس از تصویب نهایی برای اجرا به‌زیرمجموعه‌ها ارجاع می‌شود. برگزاری این جلسات به‌صورت مداوم تاثیر مستقیم بر افزایش کیفیت خدمت‌رسانی داشته و همچنین به‌عارضه‌یابی در سازمان کمک می‌کند.