آغاز عرضه پژو ۲۰۷ در بورس کالا

فقط برای خرید در ابتدا باید از طریق یکی از ۹۱ کارگزاری بورس کالا در سراسر کشور اقدامات اولیه صورت پذیرد.

پس از طی مراحل فوق، خودرو از سوی شرکت ایران‌خودرو در زمان مقرر و در محل نمایندگی انتخاب شده و تحویل مشتری خواهد شد.منبع

در ادامه مشتریان با در دست داشتن پرینت فرم حساب وکالتی، به‌منظور افتتاح حساب وکالتی یا تغییر نوع حساب به‌بانک مراجعه کرده و سپس فرم حساب وکالتی را در وب‌گاه کارگزاری بارگذاری ‌کنند.

بنا بر ضوابط اعلامی بورس، هر متقاضی دارای کد ملی (خریداران حقیقی) بالای ۱۸ سال سن، صرفا مجاز به‌ثبت سفارش در تاریخ عرضه برای یک دستگاه خودرو است و اشخاصی که پیش‌تر در عرضه‌های قبلی در بورس کالا موفق به‌خرید خودرو شده‌اند، امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.

در ادامه، شرکت در حراج (با قیمت مد نظر مشتری) و ابلاغ برنده شدن به‌مشتریان توسط کارگزاری صورت خواهد گرفت و پس از انجام مراحل مذکور، مبلغ قرارداد طبق اعلامیه کارگزاری از سوی مشتریان واریز شده و مراحل تایید کارگزاری و ارسال اطلاعات آن‌ها به‌شرکت ایران‌خودرو از سوی کارگزاری عملیاتی خواهد شد.

ایجاد شرایط برابر خرید مستقیم خودرو از کارخانه برای مصرف‌کنندگان نهایی از اهداف عرضه در بورس کالاست و خوشبختانه این روش بستری عادلانه هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده نهایی ایجاد کرده و از سرازیر شدن سود به‌جیب واسطه‌گران از محل زیان تولیدکننده جلوگیری می‌کند. گفتنی است خرید خودرو از طریق بورس کالا برای تمام افراد بالای ۱۸ سال فقط برای یک بار امکان‌پذیر است و هیچ محدودیتی برای متقاضیان وجود ندارد.

در این راستا مشتریان می‌توانند در گام نخست با ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) و دریافت کد بورس کالا از طریق سامانه جامع مدیریت سفارش‌های کارگزاری به‌نشانی ebgo.ir و انجام مراحل مربوط، نسبت به‌دریافت کد بورس کالا اقدام کنند.

در گام بعدی به‌وب‌سایت بورس کالا مراجعه شده و اطلاعیه حراج خودرو مربوط مطالعه شود و مطابق با اطلاعیه عرضه، مبلغ پیش‌پرداخت در حساب وکالتی واریز شده و سفارش خرید در کارگزاری منتخب توسط مشتریان ثبت شود.

در مرحله بعد، ایجاد شماره مشتری و ردیف قرارداد و ارسال پیامک حاوی لینک پروفایل به‌مشتریان، از سوی ایران‌خودرو صورت گرفته و در پایان مشتریان می‌توانند پس از طی مراحل مراجعه به لینک پروفایل اعلام‌شده به‌نشانی esale.ikco.ir نسبت به‌واریز مابه‌التفاوت ۱۳ درصد مالیات و عوارض و سایر هزینه‌ها و متعلقات قانونی و انتخاب نمایندگی تحویل و شرکت بیمه‌گر اقدام و سپس با مراجعه به‌نشانی sakha.epolice.ir به‌احراز سکونت پلاک خودرو اقدام کنند و درنهایت، طی مراجعه به‌نمایندگی و ارائه مدارک، قرارداد را به‌امضا برسانند.